МИХАЙЛО ДЕМЦЮ

1953

Михайло Демцю

Михайло Демцю

Народився 2 січня 1953 року в с. Круковець на Львівщині. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша. Член Національної спілки художників України (1998). Заслужений діяч мистецтв України (2003). Нагороди: 2001 — Всеукраїнське триєнале живопису, ІІІ премія; 2003 — Фестиваль кераміки в Музеї кераміки, Вестервальд, Німеччина, І премія.

Творам художника притаманний масштаб мистецького узагальнення. Мазками-виверженнями фарби він уміє передати в пейзажі всесвітню – часом драматичну, часом захоплюючие радісну – історію співжиття гір, неба, землі і потоків, або ж як панораму всесвіту – панораму Дніпра.

Написані у манері художника краєвиди Італії, Франції, Німеччини, Голандії – передача неповторних аури відомих і славетних місць, сприйнятої душею українського митця. Творчість Михайла Демцю – оригінальне явище української образотворчості. Вона цілком у контекті європейського малярства. Саме у Франції, де подовгу живе митець, ще в першій половині 20 століття фовісти виражали почуття кольором; ці нові прийоми вираження продовжили традицію, збагативши її. Вже тоді знакові фігури французького малярства розуміли, що, відмовившись від традиції, художник досягне лише короткочасого успіху. Михайло Демцю виріс на українському грунті, ментальному, народного і професійного мистецтв. Його витоки у національній традиції і національній школі. Тим-то він ще цікавіший у сенсі європейського контексту, що живуть у його творах тіні предків – яскрава, соковита, потужна, таємничо-принадна, пронизливо-щемка і радісно-дзвінка основа та вітальна сила.

Книги про Михайла Демцю:

  • Михайло Демцю. Альбом. Київ, Національний музей Тараса Шевченка, 2011.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »