ОЛЕКСАНДРА ДОЛЕНКО

1928–1997

Народилася на Дніпропетровщині, в селі Петрівка Синельниківського району. У 1970 році переїхала до міста Кам’янка Черкаської області. За все своє трудове життя працювала в колгоспі, на заводі, але в душі завжди мала потяг до прекрасного. З раннього дитинства вишивала, і саме вишивка стала для Олександри Сергіївни поштовхом до малювання. Їй було відведено небагато часу для творчості, лише після виходу на заслужений відпочинок О.Доленко отримала достатньо часу для заняття улюбленою справою.

З початку 1990-х років майстриня цілеспрямовано займається художньою творчістю. Нею створено більше 200 робіт – це портрети, пейзажі, натюрморти, ікони, оригінальний писанковий розпис, флористика, мальовані килими, настінний розпис. Не володіючи грунтовними знаннями, Олександра Сергіївна проявила себе як оригінальний та самобутній майстер. Романтик в душі, вона у буденному могла бачити незвичне, тим самим підіймаючи натуру до висот філософського сприйняття.

Твори О.Доленко експонувалися в таких містах як Київ, Черкаса, Кам’янка. Роботи художниці знаходяться в приватних колекціях. Померла майстриня 23 липня 1997 року. Похована в м. Кам’янка.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »