ЛЮБОВ ДУБ

1929–2009

Любов Дуб

Любов Дуб

Майстриня художньої вишивки. Любов Василівна народилася 26 листопада 1929 року в Бессарабському селі Клішківці (тепер – Хотинського району Чернівецької області) в селянській сім’ї. З нівроку залишилася без матері. Як і інші селянські дівчата, рано навчилася вишивати “хрестиком”, але більше любила малювати. Проте важке життя не давало дівчині можливості розвинути творчі здібності. Після війни Любі пощастило зустріти свою долю – вона одружилася з односельцем Григорієм Дубом. Перебралися до Чернівців, влаштувалися на роботу, життя йшло, росли діти. Але сталася біда: тяжка недуга змусила ще молоду жінку піти на серйозну операцію, а згодом вийти на пенсію. Люба була змушена працювати надомницею – вишивала, ткала, в’язала.

Одною разу вона побачила на виставці килимок, вишитий в незнайомій їй досі техніці “набивки” (різновид гладі, що виконується за допомогою медичної голки), яка створювала своєрідну пухнасту поверхню. Це було саме те, про що Люба мріяла з дитинства: техніка давала можливість створювати на тканині справжні картини.

З цієї пори захоплення вишивкою змінило життя Любові Дуб, надало йому нового сенсу. Відтепер жінка віддавала багато сил улюбленій справі, а вона допомагала їй вистояти в найскладніших життєвих обставинах. Нові враження, мрії, фантазії – все давало сюжети, теми для творів. Вічним джерелом натхнення для майстрині була природа, неповторна в різні пори року, але особливо прекрасна, на її погляд, восени і взимку. У творчості самобутньої народної художниці втілилася любов до українського народу, його історії і традицій. Це просліджується в її кращих композиціях – тематичних полотнах “На панщині”, “Дума про хліб”, “Земля”. Вражає здібність непрофесійної художниці підбирати і сполучати кольори, уникаючи яскравих, ріжучих око барв, якими часто грішат” твори аматорів. Значне місце серед робіт Любові Дуб займають вишиті картини з фольклорною тематикою: “Гуцульське весілля” (1978), “Буковинське весілля” (1974), “Вільними просторами” (1989) та інші.

Композиції Любові Дуб зберігаються в трьох Чернівецьких музеях: художньому, краєзнавчому і літературно-меморіальному музеї Ольги Кобилянської.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »