РОКСОЛАНА ДУДКА

1990

Роксолана Дудка

Майстер декоративного живопису. Народилася 1990 року в місті Полтаві (Україна). Закінічила Національний університет культури і мистецтв (Київ) — магістр дизайну інтер’єру та обладнання. Закінчила аспірантуру Національної академії дизайну та мистецтв (Харків). Лауреат стипендії Президента України 2017 року. Володар гранту Президента України та Міністерства культури України 2018 року. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Закінчила музичну школу — клас фортепіано.

Роботи осіли в збірці Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” (Київ), Національного музею українського народного декоративного мистецтва (Київ), а також у приватних колекціях в Україні, Польщі, Литві, Австралії, Македонії, Франції, Китаї та Кореї. Постійна учасниця міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних виставок, фестивалів, конкурсів народного мистецтва. Персональні виставки відбулися 2014—2015 (Україна), 2017 (Литва, м. Клайпеда).

Працює в декоративному живописі, кераміці та скульптурі, де зображує квіти, тварин, фантастичні та вигадані істоти, рослини, абстрактні композиції. Ретельно вивчає значення та глибинне коріння орнаментів, знаків та символів у декоративному живописі. Це допомагає їй вести перемовини зі світом та самовизначитися, самоідентифікуватися в ньому як жінка та як художник. Занурюючись у її мистецтво, можливо зрозуміти світобудову ї ролі людини в ній. Одночасна ясність та складність форм і образів, які вона використовує в своїх роботах, мають глибокий зміст, тлумачення, а їхні казкові варіації з пізнаваними зображеннями провокують роздуми на тему особистісного розвитку та краси навколишнього світу. Обрана манера декоративності зображення дає їй можливість особистої інтерпретації світу, в якому вона живе і в якому хотіла б жити.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »