ГРИГОРІЙ СМОЛЬСЬКИЙ

1893–1985

Григорій Смольський

Григорій Смольський

Художник, мистецтвознавець, етнограф, Смольський найбільшу увагу приділяє живопису – пейзажу і жанровим портретам, присвяченим природі рідного краю, життю народу та його побуту.

Особливо плідною була праця художника в Карпатах. Косів, Славське, Гребенів, Сколе, Космач – мотиви цих мальовничих місць збагачують колекцію його робіт не тільки кількісно (понад 100), а й якісно. Серед кращих пейзажних творів із карпатського циклу слід назвати “Водопад Гук” (1954), “Гора Грегіт восени”, “Ранок. Космач”, “У заході сонця. Космач”, “На вулиці. Космач” (1956), “Літо.Космач” (1957). Переважно невеличкі за розміром, ці картини-етюди сповнені душевного тепла, тонкого відчуття стану природи карпатського краю. У ряді творів Смольського  знайшла яскраве втілення легендарна особа Олекси Довбуша. Ця тема не була випадковою для художника. Ще в дитинстві його схвилювала трагічна доля уславленого ватажка опришків, і відтоді цей образ постйно жив в його уяві.

“В усьому на світі, як відомо, має бути міра, – вважав Григорій Степанович. – і тому для нас дуже важливо в загальній динаміці пошуків нового, незвичайного, оригінального не втратити почуття реальності, безпосередності, зберегти в розумних межах баланс форми та змісту, фантазії і реальності, поршуків і знахідок”. Уся еволюція творчості митця є красномовним підтвердженням його слів.

Книги про Григорія Смольського:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »