ІВАН ХВОРОСТЕЦЬКИЙ

1888–1958

Іван Хворостецький

Художник, педагог. Народився у сім’ї робітника майстерні Почаївської лаври. Працював в іконописних майстернях та як помічник розпису церков. З 1908 до 1915 роки навчався у Київському художньому училищі, де педагогами були Олександр Мурашко та Федір Кричевський. У 1916 році Хворостецький став студентом Петербурзької Академії мистецтв, але після місяця занять був мобілізований (невдовзі його звільнили від служби через хворобу). Митець повернувся до Києва. Упродовж 1925—1928 років навчався у Київському художньому інституті. Увійшов до складу АРМУ, АХЧУ, брав участь у їхніх виставках. У 1938 році став членом Спілки радянських художників України. 

Викладав у Київському художньому технікумі (1929—1934), у Київському будівельному інституті (1932—1936). З 1935 року працював асистентом у Київському художньому інституті. У 1936 році розпочав керувати студією образотворчого мистецтва Київського Палацу піонерів. Хворостецького називали своїм учителем Ю. Асєєв, М. Катернога та інші. 

Під час Другої світової війни Іван Федорович завершив педагогічну кар’єру, переїхав до рідного Почаєва, де й провів решту життя. Митець любив рідну природу, що й зумовило його захоплення пейзажем. Картини вирізняються бездоганним смаком, виразним колоритом. Радянські умови змушували Хворостецького зображати сцени нового часу (дипломна робота в Художньому інституті називалася «Комсомолка на селі»), але й у цих творах акцент був на пейзажному тлі. Картина Івана Хворостецького «Пралі» була показана на Венеційській бієнале у 1928 році та здобула там заохочувальну премію.

Твори майстра зберігаються у Національному художньому музеї України, Тернопільському художньому музеї та інших. У 1989 році у Почаєві було відкрито Меморіальний музей художника І. Ф. Хворостецького.

Книги про Івана Хворостецького:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »