ОЛЕКСАНДР ІВАХНЕНКО

1949–2014

Олександр Івахненко

Український художник-графік, живописець. Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2001), заслужений художник України (1996), лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (1989).  

Закінчив Манжосівську початкову школу та Прилуцьку художню студію. У 1961 році вступив до Київської художньої середньої школи ім. Т. Г .Шевченка. Закінчив Київський художній інститут (1974; викладачі Василь Касіян, Василь Чебаник). З 1976 по 1979 роки Олександр Івахненко продовжив освіту у Творчих майстернях Академії мистецтв СРСР в УРСР під керівництвом Михайла Дерегуса.

Працював у галузях графіки, монументального та станкового живопису. Учасник всеукраїнських (від 1974), всесоюзних (від 1975) та зарубіжних (від 1977) художніх виставок. Персональні виставки пройшли у Києві (1988, 1999, 2003), Прилуках (2001), Токіо (2006). Основна тематика творчості Івахненка шевченкіана. У творах помітні традиції школи бойчукістів та візантійські впливи; у зображеннях облич і постатей подібність до ікони та парсуни. Зацікавленість етнографією, фольклором виражається у майстерному відтворенні національного вбрання, побуттвих деталей. 

В ілюстраціях Івахненка до поезій Тараса Шевченка вражає контраст між мальовничим, сповненим спокою та гармонії пейзажем і стражданнями людей. Створив цикл монументальних розписів у вестибюлі музею Тараса Шевченка в Каневі (19891991).

Твори митця зберігаються у Національному художньому музеї (Київ), в музеях Т. Г. Шевченка в Києві та Каневі, в Національному музеї літератури (Київ), Державному музеї книги, у фонді БІБ (Братислава), Українському Єпархіальному музеї в Стемфорді (США), а також в музеях Івано-Франківська, Черкас, Хмельницького, Ужгорода, Прилук та в приватних колекціях США, Канади, Великобританії, Японії, Німеччини, Росії. 

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »