IВАН ПОХИТОНОВ

1850–1923

Іван Похитонов

Іван Похитонов

Український майстер пейзажу, портрету, натюрморту. Життя художника пройшло далеко як від України, так і від Росії, головним чином – у Франції та Бельгії. Там, відповідно, лишилася і більша частина його творів.

Автор багаточислених пейзажів, Похитонов не обмежував себе тільки рамками пейзажного живопису, хоча йому і надавав перевагу. Зображення природи у Похитонова, як правило, містять у собі невеличкі жанрові сцени; писав він також портрети та натюрморти; робив малюнки та акварелі, займався живописом на кафельних плитках. Пейзажі виконував тоненькою щіточкою на дощечках червоного чи лимонного дерева, які ґрунтував рибною кісткою для ідеальної гладкості. Інколи для написання картин майстер навіть використовував лупу.

Своєрідність творчості Похитонова пов`язана насамперед з його незвичайною життєвою долею. Він виховувався на кращих творах українського та російського мистецтва останньої третини 19-о століття. Але жив за кордоном, тож у його творах навряд чи можна знайти яскраво виражені соціальні настрої. Нема в них також пристрасті, руху. Світ його образів на диво прозорий, гармонійний, спокійний. Пейзажі Похітонова привертають увагу бездоганною вірністю натурі, заснованій на тонкій передачі кольору та світла, на блискучому володінні засобами планерного живопису, прискіпливістю виконання. У цьому не можна не помітити благотворний вплив європейського, насамперед французського живопису другої половини 19-о сторіччя.

У 1882-у році Ілля Рєпін створив портрет Похитонова та казав про колегу: “Скільки блиску, свіжості, яка витримка малюнка”.

Книги про Івана Похитонова:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »