ОЛЕКСІЙ КАКАЛО

1942

Олексій Какало

Олексій Какало

Олексій Какало — блискучий живописець, який продовжує у своїй творчості розвивати традиції класичного реалістичного мистецтва. Він створює полотна, сповнені незабутніми та яскравими образами. Багатство емоційних переживань людини, мінливість станів у природі, буття предметів у світі, що постійно змінюється — ось теми пильної уваги О. Какала.

Його картини переконливі та правдиві. Вони відразу ж запам’ятовуються тими, хто бачить їх вперше. Художник віртуозно володіє живописною майстерністю та втілює надзвичайно широку гамму почуттів та настроїв. Сповнені глибокою емоційністю, його полотна акумулюють у собі всі особисті враження майстра, відтворюючи власне відношення до того, що він зображує. Що б не писав автор — морозну зиму чи теплу осінь, сільську вуличку чи морський порт, багатофігурну жанрову композицію чи портрет, будь-яке з його полотен пронизує тремтливе, тепле почуття. Будь-яка тема в його творчості спочатку знаходить живий відгук в його серці. Тому мистецтво майстра, щире та емоційне, схоже на справжнє чарівництво — воно немов і справді переносить нас в ту зображену автором реальність.

О. Какало має за плечима першокласну живописну школу та значну художню базу. Художник закінчив Київський державний художній інституту у 1971 році, де вчився у одного з визнаних класиків українського образотворчого мистецтва В. Пузиркова. Неоцінимий досвід, який на все своє творче життя перейняв автор у видатного майстра, полягає в обґрунтованому та серйозному ставленні до кожного полотна. Життя картини починається з дуже особистого враження, яке переходить в глибокий творчий аналіз. Обраний мотив стає на справді тільки відправною точкою для подальшої роботи над картиною. Усі полотна художника композиційно вибудовані, змістовно обґрунтовані, відповідно, емоційно оправдані та несуть в собі сенс. Але такий ґрунтовний підхід не заважає автору створювати легкі, живописні, іскрометні картини, які вражають розмаїттям станів та настроїв. Майстерність художника долає межі обраних жанрів, розширює їх границі. Навіть невеликий етюд перетворюється на картину, сповнену тонкою емоційністю та власними відчуттями.

Какало впевнено та професійно працює в багатьох жанрах. Він один з не багатьох сучасних художників, який працює над багатофігурними жанровими картинами. Також його приваблює пейзаж. Особливу перевагу автор віддає весні — з її мінливою погодою, прозорим повітрям та поривчастими вітрами. Образотворча мова художника індивідуальна та легко спізнається. Картини О. Какала відрізняє особлива динаміка та живописна пластика. Фактурна ритмічність мазку асоціюється із зоровим ефектом руху повітря. Здається, що все написано з безпосередньою легкістю, але за кожним рухом пензля відчувається ретельна точність майстра. Майстра яскравого та самобутнього, послідовного та цілеспрямованого та обраному ним шляху.

Книги про Олексія Какало:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »