КОСТЯНТИН КАЛИНОВИЧ

1959

Костянтин Калинович

Костянтин Калинович

Видатний український графік. Костянтин Калинович народився 9 серпня 1959 року у Новокузнецьку (Росія), навчався в Українській Академії друкарства (1986 – 1992); був обраний членом-кореспондентом Королівської спільноти живописців і граверів (1992). Володар престижних мистецьких премій з міжнародних виставок США, Великої Британії, Франції, Польщі, Туреччини, Італії, Бельгії, Китаю.

Образи, створені старими майстрами, продовжують хвилювати нас сьогодні. Для Костянтина Калиновича вони абсолютно актуальні – саме за допомогою них він розповідає свої історії про радощі і біль буття

Гуаші і акварелі Калиновича символічно й стилістично пов’язані з книжковою мініатюрою пізнього Середньовіччя, з витонченістю її малюнка та яскравим колоритом. Звідти ж походить улюблена тема пір року й, особливо – ситої “панської” зими, часу розваг і спокійного відпочинку біля вогню. Сова, похмурий символ людського невігластва, вочевидь потрапила до світу Калиновича з творів Босха або його послідовника Брейгеля Старшого. Вплив Брейгеля, майстра складної і багатозначної асоціації, відчувається у всьому, від прямої цитати зі знаменитого “Мізантропа” до насолоди казковою красою зимових пейзажів. Український майстер відверто надихається “готичними” зображеннями чудернацького непрактичного одягу та неймовірних зачісок середньовічних персонажів, образами фантастичних тварин.

У той же час, головним джерелом натхнення для Калиновича залишається творчість голландців 17 століття, особливо Вермеєра і Аверкампа. При цьому, роботи українського художника – це не просто віртуозна стилізація, “гра у старовину”. Це вислів сучасної людини яка постійно переосмислює себе – не випадково у творах Калиновича то тут то там з’являється годинник як символ нестримного плину часу.

Книги Костянтина Калиновича:

  • Альбом “Зимние Сны”. Издательство Сергея Бродовича, 2007.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »