ЮРІЙ КАМИШНИЙ

1962

Юрій Камишний

Юрій Камишний

Юрій Камишний народився 25 квітня 1962 року в Житомирі. Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова. Член Національної спілки художників України. Постійний учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.

Своїми вчителями вважає батька — художника Костянтина Камишного, а також художників В. Шкуринського, М. Максименка, В. Власова, К. Філатова, В. Криштопінко. Роботи знаходяться в приватних колекціях українських та закордонних колекціонерів.

Його пейзажі схожі на непрочитані листки, на зашифровані послання, Спершу все досить звично: дерева, озера, хмари, старі, притулені до землі солом’яною крівлею хатки, — без господарів, без вирослих тут дітей, покинуті ними, та все ще не порожні, не здичавілі від пустки, а переповнені терплячим очікуванням ще ненароджених, ще не змертвілих. Зовні все зрозуміло, й лише згодом відкриваєш на них присутність непрочитаних з першого погляду знаків, а поволі, але незупинно, стаєш не лише свідком, ба й співучасником тихого потаємного дійства: ритуалу повернення власної душі у простір спільного тіла Українського Роду, в простір нашої генетичної пам`яті. Тоді, крізь буяння чортополоху на дворищі покинутого обійстя, неподалік і обабіч нього, раптом прогляне камінний козацький хрест, а на роздоріжжі ранньої зими вигулькне дерев’яний журавель, що так і не встиг відлетіти до вирію.

Про натюрморти Ю. Камишного хочеться поговорити окремо. До них більше пасує зовсім інше означення, взяте не з французької мови. Бо ж це зовсім не “мертва натура”, а якесь приховане, відгороджене од метушливих очей, похапливих оглядин існування, повите своєю внутрішньою загадковістю. Тому тут більш посутня назва “Stielleben” — “тихе життя”.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »