ФЕЛІКС КІДЕР

1938–2003

Фелікс Кідер

Живописець, графік, скульптор, дизайнер інтер’єру. Фелікс Іхільович Кідер народився у м. Балашиха Московської області у сім’ї військовослужбовця. Під час будівництва Каховської ГЕС у 1952 році родина майбутнього художника переїхала до Нової Каховки. Закінчив Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша, Харківський художньо-промисловий інститут (1968; викладачі Василь Єрмілов, Борис Косарев). Працював на Херсонському художньо-виробничому комбінаті (1969–90-і роки). Учасник виставок від 1969 року. Персональні виставки пройшли у Херсоні (1988, 1993, 1996; посмертні у 2003–04, 2009 роках).

Викладав у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв України (кафедра дизайну) у Херсоні. Разом з групою херсонських художників працював над створенням мозаїки для фасаду кіноконцертного залу “Ювілейний” у Херсоні.
Створював монументальні твори, екслібриси, плакати, ілюстрації до книг, живописні портрети та натюрморти, декоративну пластику. У творчості Кідер поєднував неординарні художні прийоми. Мотиви вселюдської духовної культури втілював у символах та алегоріях; характер персонажа окреслював скупими прийомами, доводячи до гротеску. Для живописних полотен характерні своєрідна композиція, фактурна виразність. У доробку художника важливе місце займають роботи малої графіки. Ним створено більше ста екслібрисів.

Ілюструючи в 1986 році книгу “Лікарські рослини України”, Фелікс Кідер, з’єднавши народні мотиви з сучасністю, створив оригінальні офорти “Збирання трав”, “Лікарювання”, “Приготування зілля”, “Травниця”, “Сушіння коренів”.

Окремі роботи митця зберігаються у Херсонському обласному художньому музеї імені О. О. Шовкуненка, обласному краєзнавчому музеї та у Херсонському національному технічному університеті.

Книги про Фелікса Кідера:

  • Фелікс Кідер. Буклет. 
  • Феликс Кидер. Каталог выставки. Графика, живопись, скульптура. Херсон, 1989.
  • Быстров В. Экслибрисы Феликса Кидера: каталог. Херсон, 1998.
  • Кідер Фелікс Іхільович. Графіка, живопис, скульптура. Каталог. Херсон, Наддніпряночка, 2003.
  • Постолова Н. Графика Феликса Кидера. Херсон, 2006.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »