МИКОЛА КОЗЛОВСЬКИЙ

1921–1996

Микола Козловський

Український радянський фотограф. Микола Козловський народився у Сумах. Свій перший фотоапарат отримав у підлітковому віці. Тоді він мешкав в дитячій «комуні Макаренка» (втік з дому в голодний 1932-й рік), де приєднався до гуртка авіамоделювання і виграв всесвітній конкурс. Приз — автомобіль і фотоапарат. Автомобіль експропріювали на користь держави, а камера лишилась. Першою серйозною роботою Козловського стало фотографування «київського Нюрнберга»: суду над полоненими нацистами, що відбувався на Майдані у січні 1946-го року. 

З 1948-го Микола Федорович працював спеціальним фотокореспондентом журналу «Огонек» по Україні. На початку 1960-х Козловський здійснив велику подорож: почав з Болгарії, проїхав через Чехію і Францію на південь до Середземного моря, потім попрямував в Африку, звідти в Індію і Східну Азію, і нарешті в Японію. В Японії мер Кіото урочисто вручив майстру ключі від міста.

Козловський став лауреатом Шевченківської премії 1986 року за фотоальбом «Києве мій». Серед його творчого доробку більше як тридцять фотоальбомів.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »