ВІКТОР КОЗИК

1937

Віктор Козик

Віктор Козик

Віктор Георгійович Козик народився 29 жовтня 1937 року у Києві, в місті, з яким пов’язане усе його життя й творчість.

Художню освіту Віктор здобув у Республіканській середній художній школі імені Тараса Шевченка та Київському художньому інституті, який закінчив у 1963 році. Його педагогами були відомі українські митці Ілля Штільман, Карпо Трохименко, Володимир Костецький, Василь Забашта.

Віктор Козик зростав у сім’ї православних віруючих, де свято берегли релігійні й національні традиції. Батьки виховували в ньому любов до історії й духовності, почуття національної гідності. Одержимість, темперамент, оригі­нальне світосприймання митця знайшли відображення в пейзажному живописі. І вже за рік після закінчення навчання на міських, республіканських та всесоюзних художніх виставках з’являються його багаті й різнобарвні пейзажі Криму й Карпат, архітектурні мотиви старих міст з своєрідними мальовничими куточками, серії мор­ських пейзажів із зображенням портів Ялти, Севастополя, безмірності загадковості морських просторів. Велике місце в творчості художника посідає сільський пейзаж. Своєрідна краса села з річками й луками, дивовижними деревами, квітами стали улюбленими мотивами митця. Віктор любить мандрувати, про що свідчить багата й різноманітна географія його робіт. Але протягом усього творчого життя Козик не залишає київських мотивів. Наси­ченість колористичної гами, міцний малюнок, цілісність і власне духовне сприйняття древньої столиці відбилися в серії пейзажів Києво-Печерської Лаври, Видубицького монастиря, старовинних районів міста. Окремою гамою виділяються полотна із зображенням храмів колишнього златоверхого міста на Дніпровських схилах. У кращих роботах митця органічно взаємопов’язані радість буття, щедрість таланту й висока культура живопису, невтомні пошуки найемоційнішої образної виразності, глибокого духовного сприйняття й узагальнення навколишнього середовища.

Художні полотна Віктора Козика знаходяться у музеях Москви, Києва, Ялти, Севастополя, Ужгорода, у приватних колекціях США, Німеччини, Угорщини, Болгарії, Польщі, Ізраїлю, Австралії.

Книги про Віктора Козика:

Українські художники

Всі художники