ВАСИЛЬ КРИЧЕВСЬКИЙ

1872–1952

Василь Кричевський

Василь Кричевський

Видатний український архітектор, мистець, вчений і педагог. Василь Григорович дуже багато зробив для розвитку українського і культури взагалі, працюючи в найрізноманітніших ділянках. Цією різносторонністю свого таланту він нагадував мистців Ренесансу.

Мистецька діяльність художника обіймає понад півстоліття (1897-1952), припадаючи на період бурхливого розвитку української культури і мистецтва. До цього розвитку спричинився у великій мірі він сам, працюючи й творячи в найрізноманітніших ділянках. Видатний і своєрідний маляр-пейзажист, педагог і мистецтвознавець, від одночасно виступав новатором в архітектурі, в книжковій графіці, в ужитковому мистецтві та в оформленні театральних і кінематографічних вистав. Зокрема, саме Кричевський оформив славетний фільм Олександра Довженка “Звенигора”.

Василь Кричевський був також вченим і досліджував українське народне мистецтвой будівництво, вивчав етнографію та археологію України. Він був педагогом – професором Української Державної Академії Мистецтв та різних мистецьких інститутів. Він працював у прикладному мистецтві: за його проектами виробляли килими, вибійки, меблі, вишивки, посуд – все це він творив, черпаючи своє натхнення з мистецької творчості українського народу.

Книги про Василя Кричевського:

Статті про Василя Кричевського:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »