СИДІР КИЯН
1890–1975
Народився в місті Кам’янка Черкаської області у багатодітній сім’ї. В ранньому віці Сидір Титович залишився без матері, виростав біля батька і мачухи.
Ще в дореволюційний час працював механіком на місцевій гуральні (нині Кам’янський спиртокомбінат). У 1912 році виїжджає за кордон, до Америки, де на той час вже знаходився його батько та старша сестра Катерина. Працював на будівництві мостів, залізничних шляхів. По закінченні будівництва С.Киян, разом з американськими інженерами, був нагороджений великими пам’ятними медалями за якісну та самовіддану працю.
Сидір Титович був натурою з широким колом захоплень, уже в той час він був досить професійним фотографом, любителем та знавцем історії, колекціонером старовини. За період проживання за кордоном він зібрав унікальну колекцію книг, старовинної зброї, предметів побуту та народно-прикладного мистецтва.
Під час повернення на батьківщину частина колекції була втрачена, а життя у рідному краї складалося непросто. Адже ті, хто мали будь-який стосунок до закордону, проходили “перевірку” у таборах, застінках НКВС. Пройшов С.Киян через пекло сталінських таборів в 1930-х роках. У 1939-1941 роках разом з дружиною жив у Городищі, працював на цукровому заводі. Був знайомий з письменником Іваном Ле.
У роки Другої Світової війни воював на Ленінградському фронті, демобілізувавс яу 1944 році, дружина Поліна Христанівна перебувала в евакуації. Після війни подружжя повернулося до Кам’янки, Сидір Титович працював начальником відділу кадрів спиртового заводу, обирався народним депутатом районної ради. Крім того, він був гарним столяром, мав власну майстерню, виготовляв меблі, займався бджільництвом, був мисливцем та мав неабиякий талант до малювання. Ним було створено значну кількість самобутніх полотен, улюбленим жанром художника був пейзаж.
В картинах С.Кияна проявився талант самобутнього художника з гарним відчуттям кольору, композиції. Його роботи належать до кращих зразків народного живопису.