ДАНИЛО ЛІДЕР

1917–2002

Данило Лідер

Народний художник України Данило Лідер народився 8 травня 1917 року в селі Вікторфельд Донецького округу Області Війська Донського (нині с. Вікторівка Ростовської обл). У 1933-1937 роках навчався у Ростовському художньому училищі, після закінчення якого вступив на живописний факультет Ленінградського інституту живопису. скульптури та архітектури.

На початку війни як етнічний німець був висланий на Урал, де працював забійником у шахті, а згодом — художником у тресті “Єманжелінськвугілля”. 1946 року отримав роботу декоратора в Челябінському театрі ім. С. Цвіллінга, а після оформлення першої вистави (“Маскарад” за Лермонтовим) став його головним художником. У 1952 році спектакль “Любов Ярова”, костюми та декорації до якого створив Лідер, було відзначено Сталінською премією.

Після смерті Сталіна Данило Данилович зміг повернутися до Ленінграда. В 1954-1956 роках він знов навчається в Інституті ім. І. Рєпіна, вже на театрально-декораційному відділенні, та одночасно працює в місцевих театрах і на телестудії. 1962 року Лідер переїздить до Києва, де отримує місце художника в Театрі музичної комедії, а за три роки стає головним художником театру ім. І. Франка. З 1975 по 1980 рік — доцент кафедри композиції та керівник театральної майстерні в Київському художньому інституті.

1989 року Лідер полишив роботу в театрі та зосередився на викладацькій діяльності. Данило Данилович — засновник власної школи сценографії. Від 1994 року — професор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Помер 29 грудня 2002 року. Похований на Байковому кладовищі.

Книги про Даниїла Лідера:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »