ВАСИЛЬ ЛОПАТА

1941

Василь Лопата

Василь Лопата

Василь Іванович Лопата народився 28 квітня 1941 року на Чернігівщині. Мистецьку освіту здобув у Київському державному художньому інституті, який закінчив у 1970 році, вчитель – професор Василь Касіян. Два роки працював у творчій майстерні при Академії мистецтв (педагог Михайло Дерегус) З 1971 року член Національної спілки художників України. У 2006 році прийнято в члени Національної спілки письменників України.

Василь Лопата багато і плідно займався графікою. Твори художника зберігають Національний музей у Києві, музеї Чернігова, Полтави, Дніпропетровська, Сум. Частина робіт зберігається в Бібліотеці Конгресу США у Вашингтоні, в Українському музеї міста Нью-Йорк, Музеї при Українському католицькому університеті у місті Рим, в ГТГ, музеї-квартирі О. С. Пушкіна в Санкт-Петербурзі, в приватних зібраннях Росії, Великобританії, Канади, США.

Художник брав участь у створенні банкнот України, їм були виконані портрети історичних діячів, пам’ятки архітектури країни і її пейзажі. Він же оформив український і дипломатичний паспорти в 1991-1993 роках.

Книги про Василя Лопату:

Книги з ілюстраціями Василя Лопати:

 

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »