ВІКТОР ЛУЖЕЦЬКИЙ

1926–2015

Віктор Лужецький

Віктор Лужецький

Український художник і співак. Віктор Петрович Лужецький народився у Миколаєві. 1943-1951 — стрілець-радист військової авіації радянської армії. Фронтове життя стало темою багатьох художніх полотен, зокрема портретів однополчан.
1951-1956 — навчання в Одеському художньому інституті (тепер училищі) ім.Грекова у Л. Мучника, В.Токарєва. Паралельно підробляв статистом в Одеському оперному театрі, де звернули увагу на вокальні дані молодого художника й переконали серйозно зайнятися постановкою голосу. Навчався вокалу в заслуженого артиста С. Ільїна. За скеруванням працював викладачем Ківерцького культосвітнього технікуму (Волинська область) 1957-1962 — навчання у Львівській консерваторії ім. Лисенка (клас народного артиста П. П. Кармалюка ).
1962-1997 — провідний соліст Львівського державного академічного театру опери та балету.
Віктор Лужецький був педагогом (1964-2012) у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка.Його вихованці — провідні солісти багатьох музичних театрів України, серед яких всесвітньо відомий бас, народний артист України С. Магера. Упродовж роботи на сцені не полишав малярство — створював портрети колег, друзів по сцені, численні пейзажі натюрморти. Сам у першу чергу вважав себе художником. Член Національної спілки художників України, він був автором кількох персональних і учасником багатьох колективних всеукраїнських виставок.
Персональні виставки у Львові: 1978 — у будинку актора, 1998 — у Львівському палаці мистецтв, 2011 — до 85-річчя у Музично-меморіальному музеї С. Крушельницької. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.

Книги про Віктора Лужецького:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »