ПАВЛО МАКОВ

1958

Павло Маков

Павло Маков

Український художник. Член Королівського товариства живописців та графіків Великобританії, член-кореспондент Академії мистецтв України.

Павло Маков народився у 1958-у році у Петербурзі. Через п’ять років переїхав з батьками в Латвію, потім – в Україну, де його сім’я жила почергово у Ровно, Києві, Симферополі, і нарешті – у Харкові. В Симферополі Маков навчався у Кримському художньому училищі на відділенні живопису, потім протягом року відвідував Петербурзьку академію мистецтв як вільний слухач, а у 1984-у році закінчив графічний факультет Харківського художньо-промислового інституту.

Захоплення графікою, гравюрою, офортом було пов’язане для художника з самою природою цього мистецтва, яка найбільше відповідає його творчій індивідуальності. “У живописі я маю або закінчити картину, або, якщо мене щось не влаштовує, почати з нуля, з білого полотна. А тут – як сліди на снігу. Можна повернутися та подивитися на пройдене, і це пройдене лишиться з тобою. Художник може збирати у своїх роботах усі сліди того, що відбулося з ним”. Офорти Макова входять в контекст того “археологічного мистецтва”, яке з 1970-х років визначило широку тенденцію у світовій художній практиці, в українському ж мистецтві з’явилося пізніше – з кінця 1980-х.

У 1988-у році малюнки Павла Макова придбав Сумський художній музей. Тоді ж майстер вступив до Спілки художників України. У 1989-у році отримує свою першу премію – Гран-прі Всесоюзного бієнале графіки в Калінінграді. У 1991-у році чотири роботи художника придбала Третьяковська галерея. На початку 1990-х років Маков викладає у Королівському коледжі мистецтв в Лондоні, а у 1994-у стає членом Королівського товариства живописців та графіків Великобританії. З 2007-о він – член-кореспондент Академії мистецтв України.

Окрім названих його твори знаходяться в колекціях Державного музея ім. А. С. Пушкіна у Москві, Вікторії і Альберта в Лондоні, Metropolitan Museum в Нью-Йорку, Національній галереї у Вашингтоні, Національному музеї російського мистецтва у Києві, музеї Kelvingrove в Глазго, Центрі сучасного мистецтва в Осаці, Художньому музеї в Оденсі, Zimmerli ART Museum в Нью-Джерсі, в Національному художньому музеї в Таллінні, PinchukArtCentre в Києві.

Павло Маков – один з небагатьох визначних художників світу, який працює у традиційній техніці офорту. Блискуче та вільно володіючи усіма можливостями графіки, він об’єднує у своїх творах глибоку традиційність та сучасне розуміння часу та простору – головних тем і проблем творчості. “Магія графіки” Павла Макова зачаровує – він заглиблює глядача у загадковий світ найдрібніших зображень: рослин, тварин, будівель, планів, схем, тіней, знаків тощо, з яких з’являється великий світ його творів – окремих аркушів чи авторських книг.

З початку 1990-х Маков працює в особливому виді мистецтва, яке називається “art book”, “авторська книга”. Артбуки Павла Макова найчастіше – це образні “документальні містифікації”, що складаються з фотографій, колажів зі старих листів, шматочків шпалер, схем, малюнків, написів, чисел тощо у вигаданий автором сюжет.

Книги Павла Макова:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »