ОКСАНА МАСЬ

1969

Оксана Мась

Оксана Мась

Оксана Миколаївна Мась народилася та виросла в Україні. Закінчила Школу мистецтв в Ільічевську Одеської області у 1986 році, у 1992 році закінчила Одеське державне художнє училище ім. Грекова, у 2003 отримала ступінь бакалавра філософії в Одеському державному університеті ім. Мєчнікова. У 2014 році стала магістром.

Персональні виставки художниці проходять з 1995 року. Оксана Мась експериментує з матеріалами та техніками виконання, знаходить власні прийоми. Створює унікальні об’єкти зі шкіри, пластику, старих двигунів. Творчість художниці має неоднозначну оцінку: частина критиків вважає його кон`юнктурою, інша частина – у захваті.

У 2011 році Мась представляла Україну на 54-ій Венеційській бієнале. Мисткиня представила своєрідну копію Гентського вівтаря братів Губерта та Яна ван Ейків, виконану з дерев`яних писанок. Букові яйця, виготовлені в Івано-Франківську, розписували у 50 країнах світу; автор кожного розпису зобразив свої гріхи. У Венеції було представлено кілька фрагментів проекту (з 12 800 яєць), у завершеному вигляді вівтар (92 метри заввишки та 134 завширшки) був готовий лише через кілька років, бо для цього знадобилося 3 мільйони “писанок”.

Твори Оксани Мась представлені у 150 приватних колекціях громадян України, США, Росії, Франції, Великобританії, Іспанії, Чехії, Швейцарії, Люксембурга, Ватикана, Латвії; їх продають на Christie’s и Sotheby’s. Художниця живе і працює в Іспанії та Польщі.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »