МИХАЙЛО МИХАЛЕВИЧ

1906–1984

Михайло Михалевич

Михайло Михалевич

Графік, іконописець, театральний декоратор, громадсько-політичний діяч. Навчався у Київському художньому інституті (1924-1928), у Празі – Вищій художньо-промисловій школі (1934-1936). З 1940-х років – член ОУН; очолював відділ мистецтв при ОУН (1934-1942), мистецьку референтуру вищого командування Карпатської Січі (1939); працював над агітаційними та пропагандистськими плакатами, компонував різноманітні гасла. Найбільше відомий своїми малюнками, які присвячені боротьбі Карпатської України проти угорських і польських агресорів.Оформив виставу за драмою Олександра Олеся “Над Дніпром” (театр “Нова сцена”, м.Хуст на Закарпатті).

Перебував у таборах для переміщених осіб у Німеччині (1941-1942). Працював в Інституті народної творчості (Львів, 1942-1944). 1944-о року переїхав до Німеччини; займався мистецькою діяльністю, малював ікони для іконостасів. Емігрував у США в 1950-у році.

Здобув визнання як портретист, ілюстратор дитячих книжок і періодичних видань. Працював у техніках естампа та акварелі, рисунка вуглем і олівцем. Автор ліноритів “Симон Петлюра”, “Євген Коновалець” (1938), “Крути”; офортів, акватинти, сухої голки “В ательє”, “Великдень”, “Герці” тощо; обкладинок та ілюстрацій до творів Р.Роляника “Хлопці з зеленого бору”, Б.Гошовського “Летючий корабель”, П.Шкурата “Підводним шляхом на Синоп”, Л.Полтави, “Українських народних казок”. Працював над екслібрисами, листівками, розписами кераміки, оформлював календарі. Створив багато ілюстрацій для дитячого журналу “Веселка”. Твори зберігаються в музеях і приватних колекціях України, Чехії, Німеччини, США.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »