НIЛ ХАСЕВИЧ

1905–1952

Ніл Хасевич

Ніл Хасевич

Не тільки видатний український графік, але й активний діяч УПА, відповідальний за створення її символіки, бофонів, оформлення та видання підпільних видань. У віці 17-и років потрапив під потяг, через що на все життя лишився без лівої ноги. Автор портретів Романа Шухевича та Степана Бандери.

Творість Ніла Хасевича – унікальне явище не тільки в мистецтві підпільної боротьби, але також і в українському мистецтві в цілому. Професійний рівень і плідність його творчості не мають аналогів у підпільній боротьбі інших народів у час Другої світової війни та після неї.

В ряди УПА Ніл Антонович, відомий також під псевдо “Бей” та “Зот”, вступив у 1934-у році. Працюючи в умовах постійної небезпеки – у бункрах, землянках і криївках, без належних засобів на життя і в неймовірно несприятливих умовах, з примітивною підпільною друкарською технікою і браком відповідних матеріялів, він створив понад 150 графічних композицій і понад 50 графічних творів. Хасевич також вишколив ряд учнів-послідовників, відомих як “Артем”, “Мирон” і “Свирид”.

“У своєму житті я втратив уже все, але як довго залишиться бодай одна краплина моїй крові, я буду битися з ворогами свого народу, – писав Ніл Хасевич. – Я не можу битися зброєю, але б`юся різцем і долотом. Я, каліка, б`юся в точй час, коли багато сильних та здорових людей у світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива. Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б`ються”.

Книги про Нiла Хасевича:

Статті про Ніла Хасевича:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »