ОЛЕКСАНДР ХВОСТЕНКО-ХВОСТОВ

1895–1967

 

Олександр Хвостенко-Хвостов

Олександр Хвостенко-Хвостов

Художник та декоратор, один з основоположників української сценографії. Він завжди точно дотримувався термінів виконання замовлення – хай то буде афіша, розпис клубу чи театральне оформлення. В угоді Хвостенко-Хвостов, як правило, встановлював термін закінчення роботи з записом часу, тому й не запізнювався ніколи. Ескізи для театру, ілюстрації для журналів та книжок він виконував як каліграф, нічого не змінюючи, не витираючи, не затушовуючи.

Він був людиною складної внутрішньої оркестровки: кисть руки завжди в русі, вираз обличчя серйозний, а ось очі завжди іронічні, лукаві і своїм задеркуватим блиском зовсім не відповідають усьому образові. Це був цікавий, ні на кого не схожий чоловік.

Олександр Веніамінович мав середній зріст, був завжди підтягнутий. Дуже рання лисина надавала йому солідності. Одягався із великим смаком. Усе добре зважувалося: краватка-”метелик”, колір сорочки, колір костюма. У молоді роки Хвостенко-Хвостом любив носити парусиновий костюм – толстовку та кашкет. Працював він також у “толстовці”, об яку, не задумуючись, витирав пензлі, тому робоче вбрання його завжди мінилося усіма барвами веселки.

Казав доньці Тетяні: “Ходи, дивися життя, музеї, цікався всім навколо себе, дивися журнали, репродукції, та головне – це життя, дивися, вивчай його – це основа основ мистецтва. Якщо нічого не покладеш – нічого не виймеш”.

Захоплювався риболовлею та грибництвом.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »