МИХАЙЛО ОСІНЧУК

1890–1966

Михайло Осінчук

Михайло Осінчук

Український іконограф та маляр-монументаліст. Михайло Осінчук у своїй творчості спирався на українську традицію мистецької старовини. Він еволюціонував в стислих межах української візантики. Його малюнок докладний, ясний. Його колір виявляє культуру мистця; кожен колір він розбиває на три тони, що їх охоплює ритмом ліній, а це дає іконі-образові життя.

Освіту здобував в Академії Мистецтв і в Ягайлонському університеті в Кракові. В своїх подорожах по Італії, Греції, Франції, Туреччини Михайло Іванович старанно вивчав вызантійський іконопис та мозаїку. Це знання доповнив дбайливим вивченням старих галицьких ікон, пізнаючи їх технічну структуру, композиційні принципи та стилістичні особливості.

У співпраці з Павлом Ковжуном виконав церковні поліхромії в українському візантійському стилі у дванадцяти церквах Галичини (в селах Озірна, Сокаль, Зашків, Долина, Миклашів, Наконечне, Калуш, Стоянів тощо). Також Михайло Осінчук брав участь у роботах з внутрішнього оздоблення Собору святого Юра у Львові; оформив кілька десятків іконостасів.

“Коли маємо творити своє мистетцво, яке перед світом проявило би своєрідні прикмети українського духу, ми повинні починати з рідної традиції, а не з чужих напрямків, – казав Михайло Осінчук. – Тоді створимо наше національне мистецтво”.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »