ОЛЬГА ОТНЯКІНА-БЕРДНИК

1962

Ольга Отнякіна-Бердник

Ольга Отнякіна-Бердник

Майстриня керамічної іграшки. Народилася 23 березня 1962 року в місті Кам’янка Черкаської області. Закінчила Київський державний інститут культури. Працювала головним бібліотекарем науково-методичного відділу обласної наукової бібліотеки ім. Т. Шевченка. Керамікою захопилася у 1988 році, а з 1996 року зайнялася керамікою професійно. Працювала майстром і викладачем відділення кераміки Черкаського вищого художнього професійно-технічного училища №20. Член Національной спілки майстрів народного мистецтва України з 2004 року. Протягом 20 років плідно працює в кераміці, створюючи дитячу іграшку-свистунець. Вироби Ольги Миколаївни – це авторська іграшка, використовуючи характерні для народного мистецтва образи птахів, звірів, риб, майстриня демонструє неабиякий талант до пошуку нових композиційних та виразних засобів.

Усі істоти фантастичні і водночас живі, емоційні, кожна наділена певними рисами характеру, окремим настроєм. “Моя іграшка – це казка, загадка, інтрига, світ гри, який вчить спілкуванню, розповідає про звичаї, традиції, історію народу та країни”, – так висловлюється про свою творчість Ольга Миколаївна.

Мала скульптурна пластика О. Отнякіної має декілька видів: розписана кераміка, теракота, використовується кольорова полива. Яскраві, соковиті кольори декоративного розпису, що вкриває фігури скульптур, акцентуючи форму, посилюють виразність образу. У творчому доробку майстрині – персональні виставки у Києві,Черкасах, Кам’янці, участь у Всеукраїнських та місцевих виставках сучасного народного мистецтва.

Роботи майстрині знаходяться в колекціях державних музеїв України, вона постійна учасниця мистецьких акцій, представляла персональні вернісажі в музеях Києва, Запоріжжя, Донецька, Луцька, Черкас, мала виставки у Польщі, Німеччині.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »