МИКОЛА ПОПОВ

1927–2010

Микола Попов

Микола Попов

Творчість українського графіка Миколи Тарасовича Попова багатопланова і багатожанрова – він з успіхом працює в станковій графіці, книжковій ілюстрації, в історичному жанрі, портреті, пейзажі, тонко володіє різними графічними техніками: аквареллю, літографією, офортом, працює в змішаній техніці і особливо полюбляє рисунок фломастером.

Своєрідність творчої індивідуальності митця проявляється в зверненні до сучасності, в намаганні осягнути глибоку суть повсякденних явищ життя, природи, їх високих проявів і смислу. Значне місце в творчості Микола Попова займає тема індустріальної праці, образи робітників. В індустріальних пейзажах художник вміє знайти виразний поетичний мотив, вибрати ефектну точку зору, яка дає можливість підійти до образного трактування того чи іншого мотиву.

Попов – лірик по натурі, характеру творчості. Прагнення лірично усвідомити простір, відібрати в мотиві основне, зробити його близьким і зрозумілим веде до пошуків нових просторових рішень композиції, образної завершеності. Ледь помітним дотиком фломастера митець передає прозорість повітря, тонке мереживо дерев, пташину зграю на гілках, стан природи – сонячний день, сутиніки чи туманний ранок, мерехтливу далину українських полів, ніжне пробудження весні. Малюнки Миколи Тарасовича відзначаються свіжістю, безпосереднім сприйняттям живої природи, гострою спостережливість, що прийшли до нього внаслідок постійної і наполегливої роботи з натури. Ці риси особливо відчутні в роботах “Зимка”, “Київ. Труханів острів”, “Тополя”, “Вид на Гоголівку”  (1971), “Озерце”, “Сутеніє”, “Весняний день” (1972), “Мій дивокрай” (1973) та в багатьох інших.

З 1961-о року художник викладав у Київському художньому інституті, у 1978-у році став професором кафедри графічних мистецтв. Твори Миколи Попова зберігаються в більше, ніж 40 музеях України, а також в галереях та приватних колекціях по всьому світу.

Книги про Миколу Попова:

Книги з ілюстраціями Миколи Попова:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »