ІВАН ПРИХОДЬКО

1939

Іван Приходько

Майстер декоративного розпису, народної іграшки та скульптури. Вирізає з дерева та розписує янголів-охоронців, пташок, різних істот. На полотні малює казкових тварин усіх кольорів веселки. Заслужений майстер народної творчості України, лауреат державних премій імені Павла Чубинського, Катерини Білокур, Петра Верни. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Народився 17 вересня 1939 року в селі Дударків Київської області. Ніде не вчився. Захоплювався творчістю Марії Примаченко. З 1972 року і дотепер керує студією народного розпису у рідному селі Дударків.
Художня обдарованість Івана Приходька виявляється і у виготовленні традиційної рухомої та звукової іграшки, декоративної скульптури малих форм і фігуративного посуду.
Іван Приходько – учасник багатьох національних, регіональних, обласних, районних і міських виставок народного та декоративного мистецтва, етнографічних і мистецьких свят, фестивалів, ярмарків, симпозіумів. Персональні виставки митця відбулися в київських галереях і музеях у 1995, 1997, 2000, 2003, 2006, 2010 роках. У 2012 році твори Приходька виставлялися у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, а в 2013 – у Посольстві США в Києві.
Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Державного музею іграшки, Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”, Національного музею народної архітектури та побуту України та у приватних колекціях.
У 2020 році режисер Андрій Лисецький зняв документальний фільм про Приходька “Земля Івана”. Робота отримала головний приз Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2021.

Книги про Івана Приходька:

  • Іван Приходько. Малярство. Скульптура. Іграшка. Книга листівок. Київ, Майстер книг, 2013.
  • Олеся Авраменко. ПРИХОДЬКО. Київ, Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, 2021.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »