МІРТАЛА ПИЛИПЕНКО

1929-2017

Міртала Пилипенко

Міртала Пилипенко

Міртала — творчий псевдонім скульптора Міртали Сергіївни Кардиналовської (Пилипенко), яка наро­дилась у Харкові в сім’ї відомого в 1920-х роках українського письменника, громадського діяча Сергія Пилипенка та перекладачки, мемуаристки Тетяни Кардиналовської.

У 1930-х роках її родину після арешту батька вислали за межі України. Сім’я жила в Калініні (Твері). Під час війни Мірталу разом з матір’ю та сестрою було вивезено до фашистської Німеччини на примусову працю в концентраційних таборах. Потім були роки поневіряння по різних таборах, Італія, Англія, еміграція до США (1947).

Художню освіту Міртала здобула в мистецькій школі при Бостонському музеї мистецтв (клас скуль­птури). 1956 року вона блискуче закінчує школу і одержує вищу нагороду — дворічну стипендію на творчу подорож до Європи.

У 1958-59 pp. у Парижі Міртала удосконалює свій фах, навчаючись у відомого скульптора Осипа Цадкіна в Школі Мистецтв та в Кутюрьє в Школі Декоративного мистецтва. У 1960-1965-у закінчує Тафтський університет і отримує ступінь Бакалавра Мистецтв. Після нетрива­лої викладацької роботи на курсах скульптури вона повністю присвячує себе творчій праці.

1972 — опублікована перша збірка поезій Міртали. У 1978-1990 рр. на основі своїх скульптурних композицій і віршів та музики видатних композиторів Міртала створює відеопрограми “Подорож людини, або від темряви до світла” та “Мандали, або бачення Неба і Землі”.

Ім’я скульптора Міртали занесене до таких відомих довідників, як: Who’s who in American Art (Хто є хто в американському мистецтві); Who is who of American Women (Хто є хто серед американських жінок); The World Who is Who of Women (Хто є хто серед жінок світу); Dictionary of International Bi­ography (Міжнародний словник біографій); International Directory of Arts (Міжнародний довідник ми­стецтв) та ін.

Скульптури Міртали — це глибоке філософське та своєрідне бачення світу. Але свій талант вона проявила не лише в скульптурі, а й в поезії та фотографії.

Книги про Мірталу Пилипенко:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »