РОБЕРТ ЛІСОВСЬКИЙ

1893–1982

Роберт Лісовський

Роберт Лісовський

Український графік, відомий тим, що у 1929-у році створив логотип найбільшої німецької авіакомпанії Lufthansa. Навчаючись у Берлінській Академії мистецтв, Роберт Антонович взяв участь у конкурсі на проект логотипу-емблеми Lufthansa – створив стилізоване графічне трактування лелеки. Цей символ був близький Лісовському, якому довелося емігрувати з Києва у 1920-у році: спочатку до Львова, згодом – до Берліну, потім – до Праги, де в 1929-1945-у роках працював професором графіки Української студії пластичного мистецтва. Після Другої світової війни, уникаючи арешту органами НКВС, Роберт Лісовський вимушений був виїхати до Лондона. Там певний час очолював Союз українців Великої Британії. З 1976-о року і до смерті жив у Женеві.

Все життя Лісовський працював як графік, створивши числені шрифти, фірмові зники, екслібриси, ілюстрації до книжкових та періодичних видань, а також проекти національно-державної символіки України та емблематики політичних організацій (зокрема емблему ОУН “Тризуб з мечем”).

Працював також у галузі прикладного мистецтва (проекти килимів у майстерні “Гуцульське мистецтво” в місті Косові, надмогильного пам’ятника О. Басараб у Львові), в техніці акварелі (пейзажі, замальовки квітів) тощо. Для більшості творів Лісовського характерна краса і співмірність графічних композицій, ретельність і високий професіоналізм виконання, активність кольорових рішень.

Залишив спогади про Георгія Нарбута.

Книги про Роберта Лісовського:

  • Кравченко Я. О. Школа Михайла Бойчука. Тридцять сім імен. Київ, Майстерня книги, Оранта, 2010.
  • Роман Яців. Роберт Лісовський (1893-1982): Дух лінії. Львів, Апріорі, 2015.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »