СЕРГІЙ КОНОНЧУК

1912–1941

Сергій Конончук

Сергій Конончук

Український художник-аніматор та книжковий ілюстратор прожив усього 29 років. Свій творчий шлях він почав у 14 років. Був талановитим та працелюбним, его перші учнівські роботи експонувалися на художніх виставках у Києві, Харкові (1927,1929), в Парижі (1929). Потім графічні аркуші художника п`ять десятиріч очікували своєї зоряної години. Сестра художника дбайливо зберегла їх, і влітку 1980-о року в Києві відбулася перша виставка творів Конончука.

З 1931-о року Сергій Пилипович працював у відділі мультиплікації Київської кінофабрики ВУФКУ (тепер кіностудія О.П.Довженко). Тоді анімація була тісно пов`язана з графікою, що й привернуло увагу молодого художника. Професійне чуття та бездоганна манера рисувальника одразу зробили Конончука доволі відоми на студії. Згадує режисер А.Радіонова, що працювала з ним: “Сергій був художником, на якого можна було покластися в найскладнішій роботі. Він не любив поспішати. Одного разу Сергій виконав чергову велику роботу, і в кінопроекторську зайшов Олександр Довженко. Він, тільки поглянувши на кадри Сергія, одразу ж покликав Юлія Солнцеву і каже: “Ти диви, що створюють ці чарівники!”.

За участі Конончука створено мультфільми “Тук-Тук та його приятель Жук” і “Зарозуміле курча”.

Щоб не зображав митець – тісні дворики рідної Глибочиці, де пройшло його дитинство, чи затишні міські околиці, букет квітів у простій вазі чи силуети дерев – у всьому звучить молода радість від усвідомлення своїх можливостей передавати це відчуття в роботах. Вроджене відчуття композиції, помножене на грунтовну школу, що об`єднала засоби монументального мистецтва та графіки, надають творам Сергія Коночука особливого звучання.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »