ВАЛЕНТИН СІРЕНКО

1938–2010

Валентин Сіренко народився в Лубнах на Полтав­щині. Він є одним із яскравих представників живопису й графіки одеського андеграунду разом з Юрієм Коваленком (1931-2004), Валенти­ном Хрущем, Миколою Новіковим, Анатолієм Асабою та іншими ху­дожниками одеської неформальної школи, розквіт якої прийшовся на кінець 1960-х-1980-ті рр.

Більшість з цих художників багато років були пацієн­тами Одеської обласної психіатричної лікарні, а Микола Новіков і Анатолій Асаба померли в ній. При цій лікарні існує музей, колекція якого формується лікарями та мистецтвознавцями ось вже понад 50 років. Виставки робіт обдарованих пацієнтів час від часу експо­нуються як на різноманітних виставкових майданчиках Одеси, так і за її межами.

Валентин Сіренко, який у 1967 році закінчив Київський дер­жавний художній інститут (зараз НАОМА) за фахом архітектор-художник, усе своє творче життя створює картини в абсолютно різних стилістичних рішеннях. Переважно на його творчість вплинули постімпресіонізм і фовізм, але Сіренко завжди лишається самим собою.

Художнику дуже подобається писати жіночу натуру: на пляжі та в інтер’єрі, оголену і напівоголену, в танці й уві сні. Його гедо­нізм безкрайній, його любов до життя лунає у самих природніх його проявах: наприклад, милуванні заходом сонця на морі. Сіренко так визначав своє творче кредо: “Я є представником українського екзистенційного авангарду” та поясню­вав, що людська свідомість виходить за межі тілесної оболонки, подорожує в космічному просторі, вертаючись збагаченою новими, яскравими, часом закодованими видіннями, і завдання художни­ка — перенести їх на полотно. Сіренко переконаний, що далеко не завжди картину необхідно дописувати, завершувати, вона має при­ховувати у собі таємницю та збуджувати уяву глядача.

Кожна картина Валентина Сіренка містить у собі особливе бачення довкілля — так може творити філософ з душею дитини.

Книги про Валентина Сіренка:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »