СТЕПАН ЯРОВИЙ

1913–1988

Степан Яровий

Степан Яровий

Український мариніст. З 1936-о року жив та працював у Криму. 1950-і були для Степана Калиновича роками становлення його творчої індивідуальності. Він оволодіває різними живописними жанрами: успішно виступає як портретист, пише натюрморти, морські пейзажі. Саме з цього часу художник починає брати участь у всесоюзних, республіканських та зарубіжних виставках.

Майже вся творічість Ярового присвячена пейзажам Криму. Працюючи в традиціях української реалістичної школи пейзажного живопису  XIX сторіччя, митець шукає красу в простих мотивах. У нього був особливий композиційний дар. Він завжди знаходив якісь головні деталі пейзажу, завдяки яким його натурні роботи виглядали завершеними творами, сповненими внутрішньої гармонії.

В пейзажах Степана Ярового, присвячених сонячному Криму, колір лунає на повну силу. Великий живописний ефект досягається художником поєднанням синього кольору неба та моря з білим – хмар, гір, стін будівель. Для образів кримської природа, створених митцем, характерне цілісне сприйняття оточуючого середовища: морського простору, берегів, гірських силуетів, небесної височіні. Кожний написаний на півострові пейзаж стає для Ярового відкриттям світу природи, який він бачив як сучасним, так і позачасовим, завжди сповненим життям, рухом. Живопис ставав засобом пізнання буття.

Твори видатного українського майстра зберігаються у Національному художньому музеї України, Національній картинній галереї ім. І. Айвазовського в Феодосії, в художніх музеях Дніпропетровська, Сімферополя, Севастополя, Донецька, Кіровограда та у приватних колекціях Фінляндії, Німеччини, Японії, Франції, Канади, Польщі.

Книги про Степана Ярового:

  • Степан Яровий. Живопис: альбом. Київ, Національна спілка художників України, 2003.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »