АНДРІЙ СТРАХОВ

1973

Андрій Страхов

Андрій Страхов

Український художник-колажист. Андрій Страхов народився у 1973 році в Іжевську, Удмуртія. У 1980-х роках жив на Уралі. З 1986 року живе у Боярці. У 2004 році навчався в Ягеллонському університеті в Кракові за фахом “міжнародна культурологія”.
Створює самвидав спільно з сербськими, польськими та українськими художниками. У травні 2016 року виставлявся у галереї GalleryX у Дубліні, в колективному проекті еротичного колажу STICKY: The Art of Erotic Collage. У 2017 році у Києві, в галереї “Павлівка”, пройшла спільна виставка Олександра Ляпіна та Андрія Страхова “Кімнати яких немає”.
Персональна виставка Страхова “Архів доктора Назаренко” у тому ж році відбулася у київській “Малій опері”. Поштовхом до створення “Архіву доктора Назаренка” стала двотомна дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Л. В. Назаренко під назвою “Переломи щелеп у мирний час та їх лікування”, яку друзі Страхова знайшли у під’їзді. Машинописний текст обсягом у кілька сот сторінок був видрукуваний у Київському стоматологічному інституті у 1955 році і супроводжувався масивним фотоматеріалом. Також у 2017 пройшла виставка шовкографій і текстилю в “Кощєй-барі” і вийшла книги прози “Туалетная книга мертвых”.
Крім літературної та художньої, Андрій Страхов займається і музичною діяльністю. Він є учасником музичного колективу Svitlana Nianio.
Надихається творчістю художників – Лоуренс Стівен Лаурі; Густав Адольф Мосса; Едвард Берн-Джонс; Френк Бернард Діксі; Теодор Северин Кіттельсен; Альфред Кубін; Тоуко Валіо Лааксонен.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »