МИКОЛА СТРИНАДЮК

1962

Микола Стринадюк

Микола Стринадюк

Микола Стринадюк – один із яскравих сучасних майстрів художньої різьби. Він народився 23 березня 1962 року в місті Косові. Ще в дитячі роки, навчаючись в косівській середній школі №1, на у роках трудового навчання опанував основи різьблення та інкрустації. Юнацьке захоплення переросло в любов на все життя. У 1977 році він вступає до Косівського технікуму народних художніх промислів на відділ художньої обробки дерева. Отримавши фахові знання з композиції, роботи в матеріалі, технології, створює свої перші авторські роботи.

Любов до обраної професії приводить його піся завершення навчання до виробничо-художнього обєднання “Гуцульщина”, де він працює творчим майстром різьби по дереву. З 1989 до 1994 року працює в Косівському художньо-виробничому комбінаті, пробує себе в галузі художнього оформлення інтер’єру. Творчі роботи митця знаходяться в приватних колекціях як в Україні, так і закордоном. Він є учасником багатьох регіональних, обласних, всеукраїнських виставок. З 2008 року – член Національної спілки художників України.

Сила внутрішньої енергетики та монументальність заповнює творчий простір митця. Він виготовляє шкатулки, скрині, свічники, ручні хрести. У всіх роботах прослідковується неповторний індивідуальний почерк автора. Знання і володіння різними техніками обробки деревини, їх художньо-виражальними властивостями значно збагатили палітру засобів митця. Особливу увагу автор надає композиції, пошук емоційної напруги художнього образу починається саме з неї. Тут важливим є все – лінія, пляма, форма, фактура, колір, стилістика та їх співвідношення. Притаманне автору застосування у виробах великої кількості різних орнаментів та мотивів вносить особливу динаміку у структуру творів, відчуття руху – як основу життя.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »