ЄВГЕН СИВОКІНЬ

1937

Євген Сивокінь

Євген Сивокінь

Євген Якович Сивокінь народився в Києві в 1937 році в родині архітектора. Закінчив Київську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка та графічний факультет Київського державного художнього інституту (1965). З 1960 року працює в художній анімації як художник, режисер, сценарист. В якості режисера зняв понад 25 анімаційних фільмів, багато з яких представляли українську анімацію на різних внутрішніх і міжнародних фестивалях – в Болгарії, Польщі, Японії, Хорватії, Франції, Італії, Португалії, Греції, Німеччини та інших країнах – були відзначені призами та дипломами. Як художник оформив і проілюстрував ряд книг по анімації.

У 1970-і роки був автором і ведучим популярної телевізійної передачі “Мультіпанорама”. У 1985 році вийшла його книга “Якщо ви любите мультиплікацію”. Член Національної спілки кінематографістів України.

З 1993 року – керівник майстерні режисури анімаційного фільму при Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.
З 2001 року також викладає в Київському національному університеті культури і мистецтв. Заслужений діяч мистецтв України. Лауреат кінопремії ім. І. Миколайчука.

Книги про Євгена Сивоконя:

  • Если вы любите мультипликацию. Киев, Мистецтво, 1985.
  • Євген Сивокінь. Мені так здається. Фотоальбом. Київ, Національний центр Олександра Довженка, 2017.

Книги з ілюстраціями Євгена Сивоконя:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »