ТЕТЯНА ЯБЛОНСЬКА

1917–2005

Тетяна Яблонська

Тетяна Яблонська

Отримала освіту у Київському художньому інституті. Вчителем Тетяни Яблонської був Федір Кричевський. Теми материнства та праці в творчості цього видатного українського художника вразила і молоду Яблонську. Вона стала продовжувачем його традицій. Сільська тема в творчості Тетяни Нилівни – найглибша; найвідоміша її картина – “Хліб” (1949). Загалом, творчість художниці дуже різноманітна, але головне, що характерне для її мистецтва, – зображення людини з усіма її радощами та горем, труднощами та перемогами. Її твори позначені різною “світосилою” – то відкрита кольорова гама, співзвучна красі ярмаркових сценок, розписних іграшок, що надихали Піросманашвілі та Кончаловського, Шагала та Машкова; то ніжна гама близьких тонів. Відкритий, яскравий тональний живопис, стрімкість мазка, продуманість теми…

Творчий метод Тетяни Яблонської розвивався від оповідної, детальної манери живопису (“Хліб”) до глибокої, усвідомленої простоти композицій, ретельної розробки кольору в картині. Тема юності – “весни людства” – також хвилювала художницю. У 1998-у році стала лауреатом премії імені Тараса Шевченка за серію живописних робіт 1993–1997 років.

Тетяна Яблонська займалася й мистецтвом гобелену. Декоративні пошуки художниці були близькі українському народному мистецтву. Святкова строкатість, поетичність, чистота та насиченість кольору в творах Тетяни Нилівни чимось співзвучні картинам Марії Приймаченко та Ганни Собачко-Шостак.

Книги про Тетяну Яблонську:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »