МАРТА ТОКАР

1930

Марта Токар

Марта Токар

Українська мисткиня, зокрема майстриня художнього текстилю.

Марта Токар народилася 8 березня 1930 року у Воронежі. Є чотириюрідною племінницею письменника Олександра Гріна та двоюрідною племінницею російського художника-анімаліста та книжкового ілюстратора Євгена Чарушина.

Навчалася в училищі декоративно-прикладного мистецтва (нині коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша), у Державному інституті прикладного і декоративного мистецтва (нині ЛНАМ) на кафедрі художнього текстилю. З 1963 року працює на кафедрі художнього текстилю ЛНАМ (старший викладач, доцент, професор). Марта Токар працює в галузі ручного ткацтва, розпису тканин, акварельного живопису, а також у дизайні одягу. У 1970-х роках нею були створені костюми для Державного заслуженого академічного народного хору ім. Г. Г. Верьовки, які істотно змінили сценічний образ хору. Також у цей час були спроектовані костюми для Львівської академічної капели “Трембіта” та численних фольклорних колективів Галичини, Полісся та Волині.

Марта Василівна є учасником численних всеукраїнських та міжнародних виставок і симпозіумів. Автор ряду персональних мистецьких виставок в Україні та Польщі. Твори Марти Токар знаходяться у колекціях державних музеїв України та Польщі, а також у приватних колекціях у Великобританії, Польщі, Ізраїлі, Канаді, Україні.

Книги про Марту Токар:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »