БРОНИСЛАВ ТУТЕЛЬМАН

1950

Бронислав Тутельман

Бронислав Тутельман

Народився у Чернівцях. В 1965-у році вступив до Одеського державного художнього училища ім. М.Б.Грекова на факультет живопису. З 1970-х років Бронислав Тутельман – учасник обласних, республіканських, радянських виставок. Зараз картини художника знаходяться в колекціях країн СНД, Польщі, Австрії, Франції, Нідерландів, США.

Художник багато мандрував, але завжди жив у Чернівцях. “Питання “Де краще?” – надто спроще­не, наївне, – коментує він. – У мене були виставки в Ізраїлі, в Австрії – та я ніколи не ставлю питання “де краще, де гірше”. Економічна площина в кожній країні інша, і вона не є вирішальною. Так не можна порівнювати”.

Як митець Тутельман своїми живописними та графічними роботами 1970-1990-х років досліджує питання: яке ставлення людини до природи в цілому і як воно змінюється у світі, радикально перетвореним людиною? “Якщо в поняття пейзажа включити і зображення міста, то користуючись його мовою, можна говорити про гострі проблеми буття, про можливості існування людини в умовах “другої природи” – урбаністичного середовища”. Пейзаж як поняття, з одного боку, і людина, з іншої, – форми існування реальності, що нерозривно пов`язані одне з одним. Характер цього зв`язку пояснює ставлення сучасної, історично конкретної “біологічної” людини до навколишнього світу. При цьому менш за все я прагну досліджувального об`єктивізму – у своїх картинах розповідаю про себе, свою власну ситуацію у світі. Засоби та форми зображення, якими користуюсь, часто носять асоціативний характер, достатньо далекий від візуальної реальності. Мої пошуки є результатом моїх спостережень за природою та містом, роздумами над історією та культурою країни та дослідженням традицій живопису”.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »