КОСТЯНТИН ВЛАСОВСЬКИЙ

1863–1922

Костянтин Власовський

Художник і культурний діяч. Народився 7 серпня в селі Жигайлівка Тростянецького району у дворянській сім’ї. Його батько, Іван Євграфович Власовський, був відставним штабс-капітаном зі старовинного козацького роду.

У 1882 році Костянтин Іванович закінчив Полтавську військову Петровську гімназію. Був відправлений у Петербург для подальшого навчання у Костянтинівському артилерійському училищі з 1882 по 1885 рік. Після його закінчення три роки служив у Тираспольському гарнізоні, але у 1888 році припинив кар’єру військового. Вийшов у відставку в чині поручика, оселився в батьків у Сумах, де займався громадською роботою, брав участь у аматорських благодійних виставах.

Власовський відвідував живописні класи Санкт-Петербурзької Академії мистецтв та Одеського художнього училища. Служив в Охтирській земуправі (1899—1910). Посмертні персональні виставки митця пройшли у Сумах (1986), Охтирці, Лебедині, Конотопі, Ромнах (Сумська область, 1987—89). Майстер реалістичного напряму. Автор пейзажів, жанрових картин. Брав участь в аматорських благодійних виставах, зокрема «Ні хвилини спокою» та «Сучасний Отелло» (поставлені 1891 Сумським гуртком любителів драматичного мистецтва). Збирав матеріали про кустарних майстрів повіту – гончарів, ткачів, кушнірів. Писав вірші, вів щоденник.

Старша донька художника, Марія Костянтинівна Власовська, яка до 1982 року мешкала в Охтирці, заповіла всі картини батька (понад сотню робіт), його архіви і рояль Сумському художньому музею ім. Н. Онацького. 

У 1986 році у Сумах відбулася перша ретроспективна виставка картин Костянтина Власовського «Художник у провінції», яка згодом демонструвалася в музеях Охтирки, Конотопа, Лебедина, Ромнів. У 1992 році чотири картини художника були відібрані німецькими мистецтвознавцями для виставки в місті Целлє. У 1998 році в Сумському художньому музеї відбулися ювілейна виставка і міжнародна наукова конференція «Художник у провінції», яка підняла проблеми вивчення творчості забутих і маловідомих художників.  

Основні жанри творчості Власовського — пейзажі, етюди, етнографічні замальовки, жанрові картини. Розвивав свій талант за традиціями класичного світлотіньового живопису. Значну увагу приділяв пейзажу, вводячи іноді до нього постаті селян, від чого вони набувають ознак побутової картини.  

Книги про Костянтина Власовського:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »