ВОЛОДИМИР БОРОВИКОВСЬКИЙ

1757–1825

Володимир Боровиковський

Володимир Боровиковський

Портретист та іконописець. Народився і жив у Миргороді, а у 1788-у році оселився у Петербурзі. Сталося це через Катерину II, яка, побачивши розпис інтер’єру будинку в Кременчуці, який Боровиковський виконав разом з В. В. Капністом, відзначила роботу художника та наказала йому переїхати до Росії. У столиці Володимир Лукич працює під керівництвом Дмитра Левицького; у 1795-о році  удостоєний звання академіка живопису.

Творчість Боровиковського являє собою злиття стилів класицизму і сентименталізму. Він є визнаним майстром портретної мініатюри. Художник тонко передає внутрішній світ зображуваних ним людей. У камерному сентиментальному портреті, що має певну обмеженість емоційного вираження, майстер здатний передати різноманіття сокровенних почуттів і переживань зображуваних моделей. У жіночих образах Володимир Боровиковський втілює ідеал краси своєї епохи.

Також він  – автор низки парадних портретів, найбільш відомі з з яких – “Портрет Павла I в білому далматиці”, “Портрет князя О. Б. Куракіна, віце-канцлера” (1801-1802). Парадні портрети Боровиковського найбільш яскраво демонструють досконале володіння художником пензлем у передачі фактури матеріалу: м’якість оксамиту, блиск золочених і атласних убрань, сяйво дорогоцінних каменів.

Загалом Володимир Лукич створив близько 200 портретів своїх сучасників. Його твори зберігаються в багатьох музеях Росії та України.

В останні роки життя митець повернувся до релігійного живопису: до золотого мистецького фонду належать ікони його роботи для головного іконостасу Казанського собору, Троїцького собору Олександро–Невської Лаври в Петербурзі, Покровської церкви на Чернігівщині тощо.

Книги про Володимира Боровиковського:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »