ВАЛЕНТИНА ВИРОДОВА-ГОТЬЄ

1934

Валентина Виродова-Готьє

Валентина Виродова-Готьє народилася 4 жовтня 1934 року у Києві. У 1959 закінчила Київський державний художній інститут за спеціальністю “живопис”. Навчалася в О. Шовкуненка, В. Костецького, К. Трохименка, О. Сиротенка. З 1959 розпочала викладацьку діяльність у Київському державному художньому інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). По 1969 рік працювала асистентом, старшим викладачем кафедри живопису КДХІ. З 1969 по 1985 рр. — доцент кафедри живопису КДХІ, з 1985 — професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Автор портретів мистецтвознавця Г. Логвина, письменника Ю. Ярмиша, художниці М. Приймаченко. Її картини приймали участь у Венеційській бієналє (1962), у виставці українського мистецтва в Італії (1973), Німеччині (1975), Бельгії (1976), Іспанії (1981), Чехословаччині (1982).

Еволюція творчої манери Виродової-Готьє врівноважена, вона відбувається у межах вдосконалення художньо-пластичної виразності, колористичних побудувань, що грунтуються на тональних живописних поєднаннях. За складом світобачення Виродова-Готьє — проникливий лірик. Та довірливість, з якою вона показує портретованого, відчуття затишку і внутрішньої злагоди значною мірою скорочують дистанцію між моделлю і глядачем, вводять в атмосферу ненав’язливого спілкування, а природність, невимушеність зображуваного сприяють цьому мовчазному контактові.

Стихія Валентини Гаврилівни — олійний живопис; зрідка вона звертається до темпери. Мислить вона як глибокий худолжник-колорист, тонко відчуває могутній вплив кольору, пластики на емоційне сприйняття образу. Полюбляє малювати людину в час її глибоких роздумів. Уникає декларації й нарочитої підкресленості у траткуванні. Тому й позначені її образи природністю, особливим ліризмом.

Вимогливіть і пошук, висока професійна культура — визначальні ознаки мистецького доробку Виродової-Готьє. Твори художниці зберігаються у музеях України та зарубіжних зібраннях Австралії, Бельгії, Британії, Італії, Німеччини, Росії, США, Франції.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »