МИКОЛА ЯХНЕНКО

1938–2008

Народився 1938 року в місті Сміла Черкаської області. Дитячі роки були сповнені труднощів та випробувань. Перші життєві кроки пройшли у лихолітті війни. У 1945 році загинув батько. Під час бомбардування сім’я втратила все, що було нажито, доводилося розпочинати з нуля.

У 1948 році разом з матір’ю переїхав до Кам’янки. Саме тут, під час навчання в школі №1, М.Яхненко познайомився з Юрієм Котенком, учителем малювання, який допоміг талановитому учневі сформуватися як художникові. Роботи Яхненка демонструвалися на численних художніх виставках.

Після закінчення школи працював слюсарем на машинобудівному заводі, продовжував малювати. Через хворобу матері та скрутні сімейні обставини не мав змогу отримати професійну освіту, тому довелося все життя вчитися художньої майстерності самотужки.

Близько 30 років М.Яхненко виконував обов’язки художника-оформлювача машинобудівного заводу, творчі роботи майстра часто демонструвалися на заводських, обласних виставках, неодноразово друкувалися в газетах “Трудова слава”, “Черкаський край”.

Микола Яхненко – художник-графік. Сюжети його робіт прості і зрозумілі – це мальовничі береги річок, галявини, гаї, історичні місця Черкаської області. Твори майстра підкреслено графічні, філігранні, витончені.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »