ЛЕОНІД ЯВОРСЬКИЙ

1925–1989

Леонід Яворський

Український художник. Народився 25 грудня в селі Новогригорівка Миколаївської області. Батько Яворського, працівник сільпо, не повернувся з фронту під час Другої світової війни.

Мистецьку освіту Леонід Федорович здобув в Одеській мистецькій школі (1947—1952) та Ризькій академії мистецтв. Працював у стилі західноєвропейського імпресіонізму, але водночас його пейзажі були підкреслено декоративними. Творчі майстерні Яворського знаходились у Запоріжжі та Києві. Разом з дружиною Єлизаветою Мироновою працював також в будинку творчості в Седневі Чернігівської області. Виставки митця пройшли у Москві, Києві, Баку, Хорватії, Кубі, Японії.

Пара Миронова—Яворський оформила ресторани “Курені” в Києві та “Козацький дозор” у Запоріжжі, готель “Україна” в Москві. Леонід Федорович ніколи не цурався свого походження, національності, мови. В роки, коли розмовляти в громадських містах рідною мовою було не модно і соромно, він нехтував цими стереотипами. Одягався в вишивану та ткану одежу, шокував національною свідомістю.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »