ВАЛЕНТИНА ЖИВКО

1950–2018

Валентина Живко

Майстриня художньої кераміки. Валентина Живко народилася на Донбасі у родині шахтаря. Згодом родина переїхала на Вінниччину, у рідне село батьків Бубнівка, де Валентина і прожила все життя. 

Живко з 1995-го року працювала на виробничо–художньому об’єднанні «Бубнівська кераміка». Вела гурток кераміки у місцевій школі. У гончарних виробах використовувала рослинні орнаменти, зображала побут українського села. Учасниця всеукраїнського симпозіуму кераміки у смт. Седнів Чернігівської області (1988). Учасниця пленера гончарів у Бубнівці. Персональні виставки майстрині відбулися у Києві, Вінниці (2009).  

Валентина Живко створювала миски, глечики, горщики, куманці, барильця, баранці, підсвічники, іграшки у традиціях бубнівської кераміки. В останні роки створила серію малої скульптурної пластики з білої глини, з акцентом на фактурність. 

Вироби Живко зберігаються у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в смт. Опішня, Вінницькому краєзнавчому музеї, Музеї історії міста Ладижина Вінницької області, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ).

Книги про Валентину Живко:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »