Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ЕДВАРД КОЗАК

1902–1992

Едвард Козак

Едвард Козак

Український карикатурист, гуморист, художник, письменник, іконописець, редактор і видавець німецького походження. Псевдоніми: Еко, Мамай, Майк Чічка. У 1933–1939 роках проілюстрував усі видання Івана Тиктора у Львові. У 1944-у році створив ілюстрації до книжки Івана Франка “Лис Микита”. Визнання дістає і як редактор журналу “Комар”. Цей сатирично-гумористичний тижневик – наступник аналогічного журналу “Зиз” (1923-1933), в якому Едвард Козак теж працював як художник і редактор. “Комар” став не лише послідовником у розкритті паразитичних сторін тогочасної дійсності, а й вищим шаблем осмислення української теми в її політичному, господарсько-економічному, духовному зрізах.

Козак – карикатурист за покликанням. Він і майстер моделювання смішних (або гірких) життєвих ситуацій, і майстер підмічання конфліктних сцен, і майстер типажу. “Говорять, що деякі обличчя не надаються до карикатури, – писав він у 1934-у році. – Таких людей нема, бо людину з обличчям без виразу ніхто на вулиці не пізнав би”. Майже кожна праця художника в цій ділянці практично підтверджує цю думку. Багато рис його мистецтва вказує на вершинний успіх української карикатури.

Навіть у побуті не обходився митець без мистецьких імпровізацій: оформлював вертепи, майстрував дотепні механічні іграшки та ялинкові прикраси, вигадував куплети і музику до них, виконував їх на рівні актора оригінального жанру.

На початку 1950-х років переїжджає у США. Творість еміграційного періоду Еко така значна й розлога, що вимагає окремого висвітлення. Достатньо назвати одні лиш її напрямки: оформлення книг і журналів, видання власного журналу сатири і гумору “Лис Микита” та утримання видавництва з такою ж назвою, праця в монументально-декоративному мистецтві. У 1955-1957 роках художник виграв першу нагороду на великому конкурсі мультиплікаційних фільмів у Детройті.

Створив образ Гриця Зозулі — тип українського мудрагеля-селянина, “хитрого сільського філософа, в уста якого вкладав неповторні монологи”. Збірки сатиричних та гумористичних оповідань “Гриць Зозуля” та “На хлопський розум Гриця Зозулі” вийшли у 1973-у та 1982-у роках відповідно.

Еко зарекомедував себе і як педагог; його сини Юрій Козак та Ярема Козак – відомі у США художники.

Книги про Едварда Козака:

Книги з ілюстраціями Едварда Козака:

Статті про Едварда Козака:

Українські художники

Всі художники
'
Share This