Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

КОСТЯНТИН ТРУТОВСЬКИЙ

1826–1893

Костянтин Трутовський

Костянтин Трутовський

Живописець та графік, який справив вплив на наступне за ним покоління українських митців – Сергія Васильківського, Івана Їжакевича, Миколу Пимоненка, Опанаса Сластьона та інших.

Освіту Костянтин Олександрович отримав у Петербурзі, де потоварищував з Федором Достоєвським, портрет якого намалював, а також з молодим Тарасом Шевченком. Створив безліч пейзажів та жанрових творів; бажання реалістичного відтворення життя, що оточувало художника, відбилося в багатьох малюнках з побуту дрібної шляхти з Харківщини.  Чи не найбільше відомий Трутовський як ілюстратор: творів Марка Вовчка — “Сестра”, “Чумак” (1860), Тараса Шевченка — “Наймичка”, “Гайдамаки” (1886), “Невольник” (1887), повістей Миколи Гоголя “Вечори на хуторі поблизу Диканьки”, “Страшна помста” (1874), “Сорочинський ярмарок” і “Вечір під Івана Купала” (1876). Митець часто впадав у модний за його доби етнографізм; усі картини, створені ним в Україні, мріяв об’єднати в два великих цикли – “Альбом сцен українського життя” (акварелі) та “Живописна Україна”.

У 1875-у році художник намалював один з найвідоміших своїх творів “Кобзар над Дніпром”, на якій зображено Тараса Шевченка, але здається,  ніби це простий український селянин, працівник і хлібороб.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Share This