Художник інших світів. З творчої спадщини К. Піскорського (1892—1922)

Київ, 2003. 138 сторінок.

Київ, 2003. 138 сторінок.

В книзі представлена творча та філософсько-літературна спад­щина самобутнього українського митця К. В. Піскорського (1892—1922). За фахом юрист, він навчався також в Українській академії мистецтв і був членом Спілки професійних художників Києва. Твори, статті, документи, фотографії охоплюють періоди революцій, 1-ї світової й громадянської воєн та ілюструють маловивчену добу української історії та культури кінця XIX— перших десятиліть XX ст. В символічних абстрактних образах художник зумів передати події на Землі, світ людських переживань, віру в Бога, уявлення про Космос. Його листування, нотатки відбивають суспільне і родинне життя, гро­мадську та педагогічну діяльність, почуття та думки інтелігенції, існу­вання якої в той час іноді точилося на грані між життям і смертю.

Статті та листування подані мовою оригіналу з відображенням орфографії та пунктуації автора.

В книзі використані матеріали, що зберігаються в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України (ф. 335), Музеї історії міста Києва та родинному архіві. Деякі твори та фотографії публікуються вперше.

Для широкого кола читачів, які цікавляться мистецтвом, філософією, психологією творчості, культурологією та історією українського життя та культури початку XX століття.

Translate this page:

Книги

Всі книги
Translate »