РАФАЕЛЬ БАГАУТДІНОВ

1931–2017

Рафаель Багаутдінов

Рафаель Багаутдінов

Багаутдінов Рафаель Махмутович народився у м. Казань (Татарстан). Батько був розстріляний органами НКВС у 1937 році, а матір, як дружину “ворога народу” на 15 років засудили до ув’язнення у мордовських концентраційних таборах суворого режиму. Діти репресованих – 10-ти та 6-ти річний Рем і Рафаель (обоє в майбутньому художни­ки), виросли за колючим дротом у трудових колоніях. Рафаель дістав освіту у Київській художній школі, Казанському художньому училищі, Київському ху­дожньому інституті (графічна майстерня О. Пащенка, 1962).

Через несподівану втечу у 1972 р. брата Рема закордон (нині 90-річний майстер металопластики мешкає у штаті Флорида, США) Рафаель тривалий час зазнавав тиску радянської системи, був позбав­лений можливості заробляти на життя мистецтвом.

Феномену художника присвячено більше 100 публі­кацій, зокрема роман лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка М. Слабошпицького “Автопортрет художника в зрілості” та фундаментальну монографію-колаж С. Йовенко Рафаель Багаутдінов знаний і незнаний. Доля. Творчість. Оточення. Провів більше 15 персональних та брав участь у численних колективних виставках. Роботи художника збері­гаються у музеях та приватних збірках Німеччини, Франції, Швеції, Канади, США, Угорщини, Ізраїлю, Австрії, Татарстану, Латвії та інших країнах.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »