НАДІЯ БІЛОКІНЬ

1893–1981

Надія Білокінь

Надія Білокінь

Представниця декоративного мистецтва з села Петриківка. Надія Аврамівна у чистоті зберегла давні традиції майстрів петриківського декоративного розпису і донесла їх до сучасників. Надзвичайно самобутня, щира творчість цього майстра є продовженням і розвитком чудових традицій українського декоративного мистетцва.

Спостерігаючи за роботою матері, яка розмальовувала свою хату різними візерунками, мала Надійка швидко навчилася техніці малювання і вже в 12 років стала допомогати матері прикрашати хату. У 1907-у році почала виконувати декоративні роботи у сусідів, а також продавати свої “мальовки” на базарі.

Безпосереднім учителем Білокінь була чарівна українська природа з широкими ланами, зеленими луками, запашними гаями, з пишним цвітом квітів. Уважо спостерігаючи навколишню природу і жадібно вбираючи її, Надія Аврамівна відтворює рослинний світ на свій лад. Вона не переносить квіти на папір натуралістично, а створює нові форми, підкреслює характерні риси певної речі, часом перебільшуючи їх, розв`язує композицію завжди узагальнено, зі значною долею умовності.

Улюбленими мотивами художниці є букет квітів у горщику і без нього, окрема квітка, яка доповнюється бутонами, гілочками та листочками. Малювала Надія Аврамівна саморобними щіточками (квачиками), виготовленими з котячої шерсті. Для композиції Білокінь характерні деяка асиметричність, відсутність одноманітного повторення одних і тих же елементів. Її квіти і жанрові малюнки композиційно врівноважені завдяки ритмічному чергуванню кольорів.

Книги про Надію Білокінь:

Статті про Надію Білокінь:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »